انتشار جهانی کتب و دیگر آثار ارزشمند در آمریکا و اروپا و توزیع جهانی آنها توسط رابط شرکت آمازون

به گزارش خبرگزاری شبستان

توسط گروه فرهنگی باقیات صورت می‌گیرد؛
ارائه راهکاری نوین جهت حضور فرهنگی اسلامی ایران در جهان

تمامی نویسندگان و ناشران کشور می‌توانند با حفظ کلیه حقوق مادی و معنوی آثار خود، شبکه توزیع و فروش محصولات خود را به سادگی در چاپخانه‌های اروپایی یا آمریکایی دوباره منتشر و آنها را به نقاط مختلف جهان ارسال کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی گروه فرهنگی باقیات، با آغاز به کار گروه فرهنگی باقیات از نیمه شعبان سال ۹۱، امکان چاپ کتاب‌های ارزشمند فارسی و یا ترجمه آن‌ها چه برای اولین ‌بار و یا انتشار مجدد و همچنین دیگر آثار فرهنگی هنری ایرانی اعم از انواع محصولات شنیداری و تصویری در خارج از کشور و توزیع جهانی آنها از طریق فروشگاه‌ها و وب‌سایت‌های تخصصی عرضه محصولات فرهنگی با مدیریت شرکت های معتبر بین‌المللی فراهم شده است.

با استفاده از این شیوه می‌توان آثار ارزشمند و به ‌ویژه آثار ارزشی و مذهبی موسسات پژوهشی و انتشاراتی کشور را با حفظ تمام حقوق مادی و معنوی و با نام و شابک خود آن‌ها در قالب کتاب چاپ شده (کاغذی)، فایل صوتی و یا CD و همچنین DVD محتواهای تصویری را به زبان‌های مختلف اعم از فارسی، عربی، اردو، انگلیسی و یا هر زبان دیگری با هزینه بسیار کم به علاقه‌مندان در سراسر جهان عرضه کرده و همزمان به کسب درآمد از فروش و عرضه جهانی کالاهای فرهنگی ایرانی و اسلامی پرداخت.
گروه فرهنگی باقیات فعالیت خود را با هدف چاپ آثار ارزشمند ایرانی در خارج از کشور و نشر جهانی آنها بدون هیچ گونه وابستگی به ارگان یا سازمان دولتی، از نیمه شعبان امسال آغاز و تاکنون چندین جلد از کتاب‌های ارزشی ایرانی را با این شیوه به جهانیان عرضه کرده است. کتاب های فارسی و ترجمه شده مختلفی توسط این گروه به این روش منتشر و توزیع شده‌اند که می‌توان نمونه ای از آنها را با جستجوی کلمه baghiat در وب سایت‌های مختلف عرضه کتاب مانند آمازون دات کام مشاهده کرد.
اعضای این گروه تصمیم گرفته‌اند تا به دلیل تازگی نوع فعالیت و ابهام در درک آن ترجیح دادند، پیش از تاسیس موسسه فرهنگی خدماتی به صورت ارائه خدمات مشاوره به ارائه این تسهیلات بپردازند.

ارائه تسهیلات انتشار مستقیم آثار فاخر ایرانی در خارج کشور و عرضه جهانی آنها
به گفته محسن رحماندوست، مدیر گروه فرهنگی باقیات، با انتشار و امکان فروش مستقیم کالاهای فرهنگی ایرانی توسط موسسات معتبر بین‌المللی به همه جای جهان امید می‌رود که این آثار جایگاه خود را در میان دیگر آثار فاخر ادب و هنر جهانی پیدا کنند و مقوله ترجمه و یا فروش حق رایت آثار ارزشمند کشورمان مورد توجه هر چه بهتر و بیشتر موسسات برتر جهانی قرار گیرند.
بر این اساس، ناشران و نویسندگان می‌توانند جهت انتشار کتاب های ترجمه شده و یا کتاب هایی که پیشتر در داخل کشور منتشر نشده اند، پس از دریافت شابک و مجوزهای مربوط به انتشار در داخل کشور، با آماده کردن فایل الکترونیکی آماده چاپ کتاب‌های خود (شامل متن صفحه آرایی شده و طرح روی جلد) و ارسال آنها به این گروه، بازار توزیع محصولات خود را به خارج از مرزهای کشور توسعه داده و ضمن تجربه صادرات کالاهای فرهنگی به نیازهای ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز به درستی پاسخ دهند.
البته لازمه موفقیت این امر معرفی محتوای ارزنده محصولات ایرانی به مخاطبان بالقوه است، که بخوبی همت والای جمعی صاحب منصبان فرهنگی را به همراه اهل هنر و دلسوختگان ادب و فرهنگ کشور می طلبد. چراکه تبلیغات و معرفی صحیح محصولات مذهبی، هنری و فرهنگی آنهم در گستره جهانی، امر مهم و ظریفی است که مطمئنا بسیج عمومی کلیه مدیران و دست اندرکاران عرصه فرهنگی کشور را در سطوح مختلف می‌طلبد.
در هر صورت به نظر می رسد، امکان ایجاد شده توسط این گروه، تا به همینجا نیز گام شایسته ای در معرفی هرچه بهتر آثار فرهنگی و ایرانی به بازارهای بین المللی باشد.

لزوم بهره مندی از انواع حمایت های مادی و معنوی
«محسن رحماندوست» مدیر گروه فرهنگی باقیات خاطرنشان کرد: عرضه موثر و فروش در خور شأن آثار فرهنگی و مذهبی کشور، نیازمند معرفی و تبلیغات صحیح و کارآمدی است که متاسفانه پس از سالها سعی و خطا حتی در داخل کشور نیز هنوز تجربه موفقی در این مورد نداشته ایم.
رحماندوست توضیح داد: کلیه عملیات لازمه جهت چاپ، فروش و ارسال این آثار با نازل‌ترین قیمت و کمترین دردسر نسبت به دیگر روش های جاری مورد استفاده توسط موسسات و ناشران داخلی، توسط شرکت های معتبر بین المللی صورت می پذیرد. از همین رو نویسندگان و ناشران ایرانی می توانند به راحتی و با تمرکز بر فعالیت های اصلی خود به تولید محتوا و همچنین تلاش در جهت معرفی هر چه بهتر و جهانی این آثار بپردازند.
مدیر گروه فرهنگی باقیات به اهمیت و لزوم توجه عمومی به حمایت از نشر جهانی آثار ارزشی و مذهبی کشور اشاره کرد و گفت: توجه خیرین و سازمان های حامی نشر آثار ارزشمند و مذهبی کشور در معرفی هر چه بهتر این خدمات و همچنین تامین برخی از هزینه های جانبی و اصلی بسیار موثر و اثر بخش می تواند باشد.
لازم به ذکر است که علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس وب سایت اینترنتی گروه فرهنگی باقیات www.baghiat.ir مراجعه فرمایند.

shabestan.ir/NSite/FullStory/?Id=205489