انتشار جهانی کتب و دیگر آثار ارزشمند در آمریکا و اروپا و توزیع جهانی آنها توسط رابط شرکت آمازون

تاثير ترجمه آثار ارزشي بر صيانت از بيداري اسلامي

مسوول معاونت روابط عمومی و انتشارات سپاه پاسداران در حاشيه بازديد از بيست‌وپنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران گفت: انقلاب اسلامي مدت‌هاست كه از مرزهاي ايران عبور كرده و امروز مخاطبان زيادي دارد. اگر به ترجمه آثار برتر و ارزشي بپردازيم، به حفاظت و صيانت از انقلاب‌هاي مردمي و بيداري اسلامي كمك كرده‌ايم.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، سردار رمضان شريف، عصر امروز (بيستم ارديبهشت ماه ۹۱) به مصلاي امام‌خميني (ره) آمد و پس از بازديد از غرفه‌هاي ناشراني همچون «فاتحان»، «كنگره سرداران و شهداي استان خراسان رضوي» و «روايت‌‌فتح» از غرفه خبرگزاري كتاب ايران بازديد كرد.

وي در گفت‌وگو با خبرنگار ايبنا اظهار كرد: غرفه كنگره سرداران و شهداي استان خراسان رضوي، به بركت برگزاري كنگره سرداران و شهداي استاني، حدود ۲۴۰ عنوان كتاب شاخص و خوب درباره شهداي اين استان عرضه كرده است. كنگره سرداران و شهداي استان‌هاي همدان، ‌شيراز، كرمان و ‌اصفهان هم مثل هر سال، در نمايشگاه كتاب تهران شركت كرده‌اند.

مسوول معاونت روابط عمومی و انتشارات سپاه با اشاره به نقش اين ناشران در ترويج فرهنگ جهاد، شهادت و ايثار و معرفي شهداي شاخص دوران دفاع‌مقدس تصريح كرد: تعدادي از اين كنگره‌ها در بخش ادبيات كودك و نوجوان هم وارد شده‌اند. داستان‌هاي خوبي پيرامون شخصيت شهداي مراكز استان‌ها ديدم كه به نظرم جزو ويژگي‌هاي امسال برخي از مجموعه‌هاي انتشاراتي سپاه بود.

رمضان شريف ادامه داد: غرفه روابط عمومي سپاه هم چندين اثر شاخص همچون «سپاه مولود انقلاب» شامل مجموعه فرمايشات مقام معظم رهبري پيرامون سپاه و «شهداي همبستگي» با محوريت معرفي سردار شهيد شوشتري و سه عنوان كتاب درباره شهيد حجت‌الاسلام عبدالله ميثمي عرضه كرده است.

وي حوزه فرهنگ را يكي از محورهاي مهم در انقلاب اسلامي خواند و افزود: يكي از ماموريت‌هاي سپاه پاسداران، مقابله با تهاجم فرهنگي است و اين مقابله، دو وجه شاخص دارد. ترويج داشته‌ها و ارزش‌هاي خود ما، يكي از وجوه مقابله با تهاجم فرهنگي است. اگر بتوانيم افتخارات و داشته‌هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي، ايثارگري‌هاي سپاه پاسداران، تاريخ درخشان ۳۳ ساله سپاه و بسيج را به عنوان نمادها و نمودهاي فرهنگي ترويج كنيم، جوانان خود به خود در مقابل تهاجم فرهنگي واكسينه مي‌شوند و موجب عمق‌بخشي به معارف انقلاب اسلامي خواهد شد.

مسوول معاونت روابط عمومی و انتشارات سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در ادامه، نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران را بهترين فرصت براي ايجاد ارتباط با نويسندگان، ناشران و مخاطبان عام دانست و گفت:‌ نزديك به ۲۵ مجموعه انتشاراتي سپاه از دانشگاه‌ها، مراكز استاني و تحقيقاتي و روابط عمومي در نمايشگاه كتاب حضور دارند. از آن‌جايي كه محورهاي ماموريت سپاه در حوزه گسترش فرهنگ انقلاب اسلامي و مقابله با تهاجم فرهنگي است، نمايشگاه كتاب زمينه مناسبي است و سپاه تلاش مي‌كند كه از اين فرصت استفاده كند.

سردار رمضان شريف در پاسخ به سوال خبرنگار ايبنا درباره لزوم ورود سپاه به ترجمه آثار ارزشي و دفاع‌مقدس به زبان‌هاي زنده دنيا اظهار كرد: تعداد محدودي از آثار مربوط به سرداران شهيد به زبان عربي و انگليسي ترجمه شده، اما به صورت گسترده به اين حوزه مخاطبان توجه نكرده‌ايم. به نظرم از آن‌جايي كه انقلاب اسلامي، به نوعي الگوي مردم منطقه و بيداري اسلامي است، انتقال ‌تجارب كسب شده در حوزه‌هاي مختلف به خصوص حوزه فرهنگ، در تعميق گفتمان انقلاب اسلامي و گسترش فرهنگ ارزشي انقلاب تاثير بسزايي خواهد داشت.

وي در پايان يادآور شد: انقلاب اسلامي مدت‌هاي مديد است كه از مرزهاي ايران عبور كرده، اما امروز مخاطبان زيادي در سراسر عالم به خصوص كشورهاي اسلامي دارد. فكر مي‌كنم اگر با اين رويكرد به ترجمه آثار برتر بپردازيم، قطعاً كمك خوبي براي حفاظت و صيانت از انقلاب‌هاي مردمي و بيداري اسلامي خواهد بود.

بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۱ در مصلای امام‌خمینی (ره) برپاست.
http://www.ibna.ir/vdceof8zfjh8x7i.b9bj.html