انتشار جهانی کتب و دیگر آثار ارزشمند در آمریکا و اروپا و توزیع جهانی آنها توسط رابط شرکت آمازون

تجلیل از خادمان عرصه چاپ و نشر کتاب در قم

خبرگزاری فارس: نخستین جشنواره ناشران استان قم با هدف تجلیل از خادمان عرصه چاپ و نشر کتاب در قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم نخستین جشنواره ناشران استان قم پیش از ظهر امروز در تالار شهید آوینی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد.

در این جشنواره تعدادی از ناشران، مدیران مراکز دینی و موسسات نشر کتاب‌های مذهبی، نمایندگان دفاتر مراجع تقلید، اساتید حوزه و دانشگاه، ‌مولفان و محققان استان قم حضور داشتند.

مرتضی اسماعیلی‌طبا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در این جشنواره با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره ناشران در قم اظهار کرد: نیازسنجی، حمایت و نظارت بر کتب منتشر شده دارای اهمیت فراوانی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی این امر باید وظیفه خود را انجام دهد.

در ادامه این جشنواره، بهمن دری، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی رشد ۲۰ درصدی نشر کتاب‌های دینی را مرهون فعالیت ناشران اینگونه آثار به ویژه در استان قم دانست و افزود: نگاه وزارت ارشاد به قم فراملی بوده و بودجه مخصوصی برای حمایت از ناشران این استان در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور، استاندار قم سخنران دیگر این جشنواره بود که با تاکید بر اهمیت و جایگاه قم در حوزه نشر کتاب در کشور گفت: ضروری است که همه دست‌اندرکاران فرهنگی کشور، بازار نشر را از هرگونه فعالیت سوداگران مصون داشته و بحث نظارت صحیح با استفاده از کارشناسان فرهیخته را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

در پایان این جشنواره و با حضور مسئولان استانی و کشوری، ۱۶ نفر از خادمان و فعالان حوزه چاپ و نشر کتاب در استان قم تجلیل شدند.

این افراد شامل ناشران، مولفان، ویراستاران و مترجمان برتر کتاب‌های ارزشمند در طی سال‌های اخیر در استان قم هستند.
http://khabarfarsi.com/ext/1994076