انتشار جهانی کتب و دیگر آثار ارزشمند در آمریکا و اروپا و توزیع جهانی آنها توسط رابط شرکت آمازون

شرح خدمات


خدمات مشاوره گروه فرهنگی باقیات
جهت چاپ بین المللی و توزیع جهانی کتب مذهبی و ارزشیدر راستای حرکت در جهت اعتلای سطح دانش و آگاهی مردمان در سراسر جهان، گروه فرهنگی “باقیات” مفتخر است اعلام نماید که از این پس پژوهشگران، نویسندگان و ناشران ایرانی می توانند با استفاده از خدمات این گروه، آثار مذهبی و ارزشی خود را به طور مستقیم توسط یک ناشر خارجی (تحت نام آن ناشر و یا با حفظ نام ناشر داخلی) در قالب کتاب (چاپ شده کاغذی)، سی دی صوتی و یا دی وی دی تصویری به زبان های مختلف اعم از فارسی، عربی، اردو، انگلیسی و یا هر زبان دیگری در خارج از کشور چاپ و منتشر نموده و آن را توسط شرکت بین المللی آمازون از طریق وب سایت های تخصصی و فروشگاه های زنجیره ای عرضه محصولات فرهنگی در سراسر جهان معرفی و توزیع نمایند.
بدین ترتیب ناشران ارزشی و مذهبی کشور می توانند با حفظ کلیه حقوق مادی و معنوی آثار خود، شبکه توزیع و فروش کتب خود را به سادگی و با هزینه بسیار نازل، به دورافتاده ترین نقاط جهان نیز گسترش دهند. خوشبختانه جهت چاپ و توزیع بین المللی کتاب به این روش تنها نیاز به فایل الکترونیکی جلد و محتوای صفحه آرایی شده کتاب است و بدین ترتیب تفاوتی میان کتابی که پیش از این چاپ شده یا نشده وجود ندارد. مدیریت کلیه کارها مانند قرار دهی کتاب بر روی شبکه فروش کتاب فروشها و وب سایت ها، دریافت پول، چاپ و ارسال کتب توسط شرکت آمازون انجام می شود و موسسه یا ناشر محترم تنها وظیفه معرفی و تبلیغ محتوای کتاب ها را جهت اطلاع علاقه مندان بر عهده خواهد داشت.

دیگر شرایط و چگونگی ارائه این خدمات به طور خلاصه به شرح زیر است:

چگونگی چاپ کتب
نحوه چاپ کتابها مبتنی بر شیوه تولید بر اساس سفارش می باشد. بدین صورت که پس از تهیه و انتشار کتاب، مشخصات آن در وب سایت های مختلف شرکت آمازون (مانند وب سایت www.amazon.com) که بزرگترین عرضه کننده کتاب در جهان می باشد قرار می گیرد. با دریافت هر مورد سفارش، کتاب مزبور چاپ شده و برای مشتری ارسال می شود.
این امر به لطف فن آوری های نوین و پیشرفته دستگاه های چاپ و با قیمت تمام شده بسیار پایین برای هر نسخه میسر است (به عنوان مثال برای چاپ یک نسخه کتاب ۱۵۰ صفحه ای مبلغی کمتر از ۳ دلار هزینه خواهد داشت). با گذشت زمان و در صورتیکه کتاب مورد درخواست و استقبال خوانندگان قرار گیرد شرکت آمازون آمریکا همواره تعداد مشخصی از آن کتاب را به طور آماده در انبار نگهداری خواهد نمود. همچنین در صورت درخواست معرفی کتب به دیگر شرکت های عرضه کننده کتاب در جهان مانند وب سایت فروش آن لاین و فروشگاه های زنجیره ای Barnes and Noble و یا Indie Bound نیز همین روش برای عرضه کتاب در شعب فروش کتاب استفاده خواهد شد.
در نتیجه استفاده از این تکنولوژی، در این روش با مفهوم تیراژ کتاب روبرو نبوده و در واقع تیراژ کتاب نامحدود می باشد. همچنین این روش امکان اصلاح و بهبود محتوایی و ساختاری مطالب داخل کتاب و یا جلد را در هر زمان بدون نیاز به صرف هزینه گزاف فراهم می آورند.

بررسی محتوا
خوشبختامه محتوای هیچ کدام از کتب منتشره در این روش مورد بررسی و سانسور قرار نخواهند گرفت و ناشران و نویسندگان عزیز براحتی می توانند محتوای فرهنگی خود را در کشورهای مختلفی چون آمریکا، آلمان و انگلستان به چاپ رسانده و آن را در سراسر جهان عرضه نمایند.

مدت زمان مورد نیاز برای انتشار جهانی کتب
کلیه مراحل کار از زمان انعقاد قرارداد، پرداخت هزینه ها و ارائه فایل الکترونیکی (محتوا و جلد) کتاب ها، حداکثر ۱ ماه خواهد بود.

ناشر خارجی کتاب ها
در صورتیکه کتابی پیش از این منتشر نشده باشد و یا نیاز باشد کتابی توسط ناشر خارجی و با شابک جدید منتشر گردد، “Supreme Century” ناشر خارجی کتاب ها خواهد بود. البته چاپ کتاب ها در چاپ خانه های شرکت بین المللی آمازون در در کشورهای مختلفی چون آمریکا، آلمان و انگلستان و توزیع جهانی آن نیز توسط این شرکت مدیریت خواهد شد.

قیمت فروش کتاب
قیمت فروش هر جلد کتاب توسط نویسنده و یا ناشر طرف قرارداد تعیین می گردد و قابل تغییر در هر زمان می باشد.
در مورد قیمت گذاری، گروه باقیات نیز با توجه به هزینه تمام شده چاپ هر نسخه از کتاب و درصد بازاریابی شرکت فروشنده، قیمت هایی را برای عرضه هر کتاب پیشنهاد خواهد داد.


چگونگی دریافت حق التالیف
پس از دریافت پول هر سفارش، هزینه های چاپ و فروش به طور اتوماتیک کسر شده، مابقی به عنوان حق التالیف و حق الناشر در حساب ناشر یا نویسنده لحاظ می گردد. این میزان می تواند رقمی تا بیش از ۴۰ درصد قیمت پشت جلد هر کتاب باشد. این درصد و مبلغ حق التالیف هر کتاب با توجه به تعداد صفحات و قیمت فروش محاسبه و مشخص می گردد. نویسنده هر کتاب می تواند با دریافت نام کاربری و رمز عبور ویژه نویسندگان در وب سایت آمازون، به صفحه مربوط به خود در وب سایت آمازون دسترسی داشته و از طریق همان صفحه می توانند از تعداد نسخه های فروخته شده از کتاب خود مطلع شوند.
زمانی که مبلغ کل حق التالیف برای یک پدیدآورنده به حداقل ۱۰۰ دلار برسد، آن مبلغ را پس از کسر مالیات مربوطه می توان به صورت چک بانکی بین المللی درخواست نمود. خوشبختانه امکان دریافت معادل ریالی این مبلغ در ایران توسط شرکت محترم نسک آور (دارای نشان اعتماد از وزارت بازرگانی) وجود دارد.

دریافت نمونه چاپ شده
همراه با هر سفارش، می تواند یک نسخه از کتاب به پدیدآورنده تحویل شود. در صورت علاقه به تهیه چندین نسخه و یا دیگر کتب عرضه شده در وب سایت آمازون، امکان سفارش و دریافت کتاب ها در مدت زمانی بسیار کوتاه در ایران توسط شرکت محترم نسک آور (www.Nask.ir) وجود دارد.

نمونه ای از آثار منتشر شده
برای مشاهده برخی از آثار بازمنتشر شده توسط گروه باقیات کافی است که کلمه “baghiat” را در وب سایت شرکت آمازون به آدرس www.amazon.com جستجو نمایید >اینجا< تا کتاب هایی چون اشک فولاد نوشته دکتر مجتبی رحماندوست را که توسط انتشارات صریر وابسته به بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس منتشر شده است را، مشاهده فرمایید.


فهرست مجموعه خدمات استاندارد برای انتشار کتاب در وب سایت آمازون:
۱٫ انعقاد قرارداد و دریافت هزینه خدمات
۲٫ دریافت فایل الکترونیکی جلد و صفحات داخلی در فرمت Pdf
۳٫ اعمال اصلاحات مورد نیاز در سایز و شکل فایل ها
۴٫ دریافت مشخصات کتاب شامل عنوان و نام نویسنده (به انگلیسی)
۵٫ اختصاص ISBN برای کتاب توسط ناشر خارجی (در صورتیکه پیشتر کتاب توسط ناشر داخلی منتشر نشده باشد)
۶٫ دریافت توضیحات معرفی کتاب و همچنین معرفی نویسنده به همراه عکس جهت قرارگیری در صفحه مخصوص به کتاب و همچنین صفحه معرفی نویسنده در وب سایت آمازون
۷٫ ارائه ۵ کلیدواژه مربوط به کتاب به همراه ارائه طبقه بندی موضوعی کتاب
۸٫ پیشنهاد قیمت برای فروش کتاب و میزان سود حاصله از فروش هر جلد
۹٫ چاپ و انتشار کتاب توسط ناشر خارجی و قرادهی اطلاعات کتاب در وب سایت های آمازون آمریکا (amazon.com)، آمازون انگلستان (amazon.co.uk) و آمازون آلمان (amazon.de) جهت معرفی و فروش
۱۰٫ ایجاد قابلیت مطالعه آن لاین (Look Inside) برخی از صفحات کتاب به صورت الکترونیکی
۱۱٫ تحویل یک جلد از کتاب منتشر شده به پدید آورنده در ایران