انتشار جهانی کتب و دیگر آثار ارزشمند در آمریکا و اروپا و توزیع جهانی آنها توسط رابط شرکت آمازون

ناشران از چاپ كتاب‌هاي عكس مذهبي استقبال نمي‌كنند.

خبرگزاري فارس: جمشيد بايرامي قصد دارد سه مجموعه از آثارش را در قالب سه كتاب مختلف منتشر كند ولي عقيده دارد ناشران رغبتي به چاپ كتا‌ب‌هاي عكس مذهبي نشان نمي‌دهند.

به گزارش خبرنگار تجسمي فارس، نمايشگاهي از عكس‌هاي جمشيد بايرامي با محوريت نماز در پانزدهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم به نمايش گذاشته شده است.

در اين نمايشگاه ۵۰ قطعه عكس رنگي در ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ با محوريت نماز براي اولين بار به نمايش درآمده است كه بايرامي اين عكس‌ها را طي سالهاي اخير گرفته است. بايرامي در گفت و گو با خبرنگار فارس درباره چاپ آثارش گفت: هم‌اكنون منتظر مجوز چاپ سه كتاب «خانه من كجاست»،«محرم» و «آفتاب ري» هستم. وي درباره اين كتاب‌ها توضيح داد: كتاب عكس «خانه من كجاست» درباره پناه‌جويان افغاني است كه حدود ۱۵۰ قطعه عكس مربوط به پناه‌جويان افغاني و بود و باش‌هاي آنها در ايران است كه طي سال‌هاي اخير انجام داده‌ام. كتاب عكس «محرم» درباره ۱۰ سال محرم در ميان اقوام ايراني و تنوع عزاداري‌‌ها در مناطق مختلف ايران است و ديگري كتاب عكس آفتاب ري مربوط به فرهنگ زائران حرم و نيايش مردم در مراسم‌ها و مناسبت‌هاي مختلف در حرم عبدالعظيم(ع) است. بايرامي درباره چاپ اين آثار گفت: درحال حاضر به دنبال اسپانسري هستم كه هزينه‌هاي چاپ و انتشار اين كتاب‌ها را برعهده بگيرد. وي با انتقاد از عدم همكاري وزارت ارشاد و جامعه ناشران گفت: متأسفانه هيچ گونه حمايتي براي چاپ و انتشار اين كتاب‌ها نمي‌شود و اغلب ناشران بيشتر مايل هستند كه كتابهاي عكسي در زمينه گردشگري، طبيعت و معماري منتشر كنند. بايرامي گفت: به مجرد يافتن اسپانسر اين آثار چاپ و منتشر خواهد شد. بايرامي عكاسي را به صورت تجربي از سال ۱۳۶۲ شروع كرد و از سال ۱۳۷۷ با مطبوعات داخلي و خارجي به همكاري پرداخت. بايرامي چندين نمايشگاه عكس در داخل و خارج در موزه پاريس، سازمان يونسكو، موزه سلطنتي هلند، موزه ايلكس آمريكا و مركز تئاتر روهر آلمان برگزار كرده است. او همچنين برنده سيمرغ بلورين از چهاردهمين جشنواره فيلم فجر، عكاس برگزيده مجله life( 1997)، franch press (1997) و جشنواره M.I.L.K شده و عضو آژانس عكس webstan در پاريس است.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8607010294